Fen Bilimleri Dersleri

Bu sayfaya derslerin eklenmesi halen devam etmektedir. Bu bölümde fen bilimleri kapsamındaki aşağıdaki başlıklar altında yer alan açık ders materyallerine ulaşabileceksiniz.

cizgi-1

BİYOLOJİ:

.

Biyolojiye Giriş

Khan Academy Türkçe derslerden derlenerek oluşturulan bu bölümde, biyolojiye giriş niteliğinde, hücrenin yapısı, virüsler, bakteriler gibi temel bilgilerin yer aldığı dersler bulunmakta.

DNA ve Genler

Khan Academy Türkçe derslerden derlenerek oluşturulan bu bölümde, DNA’nın yapısı, DNA replikasyonu, gen nedir  gibi dersler yer almakta.

Nörobiyolojiye Giriş

Khan Academy Türkçe derslerden derlenerek oluşturulan bu bölümde, nöron ve sinir sistemi, beynin işleyişi, beyin hastalıkları gibi dersler yer almakta.

Yaşam Ağacı

Khan Academy Türkçe derslerden derlenerek oluşturulan bu bölümde, Dünya’daki yaşamın tarihi, türlerin gelişimi ve doğal seleksiyon, ekoloji, biyoçeitlilik gibi dersler yer almakta.


YER VE UZAY BİLİMLERİ:

.

Evrenin Boyutu

Khan Academy Türkçe derslerden derlenerek oluşturulan bu bölümde, Dünya, Güneş, Galaksi ve Evrenin Ölçeği, Zaman Ölçeği, Işık ve Temel Öğeler, Büyük Patlama (Big-Bang) ve Evrenin Genişlemesi gibi dersler yer almakta.

Yıldızlar, Kara Delikler ve Galaksiler

Khan Academy Türkçe derslerden derlenerek oluşturulan bu bölümde, Yıldızların Yaşamı ve Ölümü, Kuasarlar ve Galaktik Çarpışmalar gibi dersler yer almakta.

Dünyanın Jeolojik ve İklimsel Tarihi

Khan Academy Türkçe derslerden derlenerek oluşturulan bu bölümde, Dünya’nın Jeolojik yapısı, iklimsel tarihi, Dünya’nın dönüşü ve eksen eğikliği gibi dersler yer almakta.

Dünya ve Evrende Yaşam

Khan Academy Türkçe derslerden derlenerek oluşturulan bu bölümde, Dünya’nın Jeolojik yapısı, iklimsel tarihi, Dünya’nın dönüşü ve eksen eğikliği gibi dersler yer almakta.

%d blogcu bunu beğendi: